11 bramek Pogoni Zduńska Wola

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie piłkarze Pogoni Zduńska Wola (sieradzka klasa A, grupa II). Podopieczni grającego trenera Grzegorza Kalety rozbili na wyjeździe LGKS Charłupia Mała aż 11:0 (6:0). Tym samym zduńskowolanie odnieśli bardzo efektowne, piąte zwycięstwo z rzędu i umocnili się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Losy spotkania goście rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Worek z bramkami otworzył dwoma trafieniami trener Grzegorz Kaleta. Po nim dwukrotnie do siatki trafił Kamil Endler. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Sebastian Plisiecki i Mateusz Józefczyk. Po zmianie stron Pogoń nie zamierzała zwolnić tempa gry. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W sumie w tej odsłonie padło pięć goli. Dwa z nich strzelił Łukasz Owczarek, a po jednym: Endler, Rafał Porada i Mateusz Tarnowski.

LGKS Charłupia Mała – Pogoń Zduńska Wola 0:11 (0:6)
Bramki: Grzegorz Kaleta 10, 16, Kamil Endler 23, 26, 70, Sebastian Plisiecki 40, Mateusz Józefczyk 41, Łukasz Owczarek 65, 84, Rafał Porada 75, Mateusz Tarnowski 79

Pogoń: Marcin Szewczyk (46′ Jakub Gołębiowski) – Daniel Kopiński, Wojciech Sopur, Mateusz Józefczyk, Rafał Porada – Grzegorz Królewiak (46′ Łukasz Owczarek), Sebastian Plisiecki, Michał Swarzyński (46′ Kacper Matusiak), Mateusz Tarnowski – Grzegorz Kaleta (57′ Piotr Wrąbel), Kamil Endler.

Źródło: Krzysztof Kochelak