UKS SMS powiększył przewagę nad Pragą

Do sześciu punktów powiększyły przewagę nad Pragą Warszawa walczące o historyczny awans do żeńskiej Ekstraligi piłkarki UKS SMS Łódź. Łodzianki pewnie pokonały przed własną publicznością Stilon Gorzów 7:0 (4:0) w niedzielnym spotkaniu 11. kolejki.

Podopieczne Marka Chojnackiego doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że wygrana ze Stilonem znacznie przybliży je do upragnionego awansu. Znały bowiem sobotni wynik spotkania Praga Warszawa – Medyk II Konin (1:1). Już do przerwy ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Do szatni zeszły z prowadzeniem 4:0. Trzy bramki zdobyła Daria Kurzawa, a jedną Kinga Kurek. Po przerwie do bramki rywala trafiły również Linda Dudek (dwukrotnie) i Olha Zubczyk. Za tydzień UKS SMS Łódź zagra w Raszynie z miejscowym KS, który w tabeli zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie pięciu punktów.

UKS SMS Łódź – Stilon Gorzów 7:0 (4:0)
Bramki: Daria Kurzawa 20, 30, 43, Kinga Kurek 39, Linda Dudek 66, 72, Olha Zubczyk 90

UKS SMS: Paturaj – Zubczyk,  Chmal,  Kurek (60′ Grajko), Molenda (46′ Piątkowska) – Kurzawa, Walak, Salamon (77′ Makowska), Zasowska, Osińska – Dudek
Trenerzy: Chojnacki, Sokołowski i Salamon