Łukasz Wijata podciął skrzydła Orłowi

PTC Pabianice wygrał z Orłem Parzęczew 3:2 (1:2) w spotkaniu 25. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Dla walczących o utrzymanie w rozgrywkach piłkarzy z Pabianic było to bardzo ważne zwycięstwo. Cenny komplet punktów dał gospodarzom grający trener Łukasz Wijata, który rozegrał całe spotkanie, a w 83. minucie strzelił zwycięskiego gola.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli piłkarze Orła Parzęczew, którzy praktycznie pogodzili się z tym, że w tym sezonie już nie wywalczą awansu do IV ligi łódzkiej. Mimo to podopieczni trenera Sławomira Ditrycha do Pabianic przyjechali po zwycięstwo. W 23. minucie Michał Dębski dał gościom prowadzenie. W odpowiedzi niecały kwadrans później wyrównał Piotr Szynka. Orzeł nie odpuszczał i na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem, po tym jak na listę strzelców wpisał się w 40. minucie Austin Ejike.

Po przerwie strzelali już tylko cykliści. Nie przyszło jednak to gospodarzom łatwo. Dopiero w 73. minucie wyrównującego gola strzelił Piotr Szynka. Kiedy wszyscy myśleli, że pojedynek zakończy się podziałem punktów walczący do samego końca pabianiczanie zdobyli zwycięskiego gola. Uczynił to grający trener Łukasz Wijata.

PTC Pabianice – Orzeł Parzęczew 3:2 (1:2
Bramki: Piotr Szynka 36, 73, Łukasz Wijata 83 – Michał Dębski 23, Austin Ejike 40