AKTUALNOŚCI
Lider z Pabianic

Włókniarz Pabianice jest na najlepszej drodze, aby powrócić do IV ligi, z której spadł w roku 2007. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu drużyna prowadzona przez trenera Leszka Rosińskiego przewodzi w łódzkiej klasie okręgowej.

gadzety kibica keeza

 

Nad wiceliderem Górnikiem Łęczyca ma siedem punktów przewagi. Pabianiczanie przegrali tylko jeden mecz – z Polonią Andrzejów 1:2. Bezbramkowo zremisowali z PTC Pabianice oraz z Górnikiem Łęczyca 2:2. Pozostałe spotkania kończyły się zwycięstwem Włókniarza.
– Przed sezonem nieśmiało mówiliśmy o awansie – twierdzi Leszek Rosiński. – Jesień mieliśmy udaną i dlatego wiosną mamy jeden cel – bój o czwartą ligę! W Włókniarzu dość już mamy gry w klasie okręgowej. Derby z PTC to dla nas za mało.

Szkoleniowiec twierdzi, że w rundzie jesiennej z dobrej strony pokazali się 18-letni bramkarz Damian Rzeźniczak oraz, o rok starszy, Bartłomiej Janasiak. Solidną grą imponowali doświadczeni Ireneusz Grącki (przyszedł przed sezonem z Warty Sieradz) oraz Rafał Sulima (pozyskany latem z Zawiszy Rzgów). Najskuteczniejszym zawodnikiem Włókniarza był za to Krystian Wielemborek, który także przywędrował ze Rzgowa. Zdobył dziewięć goli. Siedem strzelił Rafał Sulima, a po sześć Marcin Kluch oraz Damian Kozłewski. Cztery gole zdobył Ireneusz Grącki.

W Włókniarzu, jak twierdzi szkoleniowiec, będą niewielkie zmiany kadrowe.

– Nie zamierzamy rezygnować z żadnego z piłkarzy – mówi Leszek Rosiński. – Planujemy za to pozyskać dwóch nowych, doświadczonych graczy. Ich nazwisk nie chcę jednak ujawniać zbyt szybko, bo konkurencja nie śpi.

Pabianiczanie prowadzą rozmowy z Grzegorzem Gorącym z Pogoni-Ekologa Zduńska Wola oraz Łukaszem Świętosławskim, który jest zawodnikiem Victorii Rąbień. W przeszłości piłkarz występował w Sokole Aleksandrów, kiedy zespół ten grał w II lidze.

We wtorek pabianiczanie grają, ostatni w tym roku, mecz kontrolny. Spotkają się w Konstantynowie z Włókniarzem (18, spotkanie przy sztucznym oświetleniu). Wznawiają treningi 10 stycznia. Nie będą brać udziału w żadnym turnieju halowym. Szkoleniowiec zaplanował za to aż dziewięć spotkań kontrolnych. Pierwsze 29 stycznia z LKS Kobierzycko (sieradzka klasa okręgowa), zaś ostatnie 16 lub 19 marca z Widzewem II Łódź.

Dodajmy, że Włókniarz jest jednym z bardziej utytułowanych klubów piłkarskich województwa łódzkiego. W roku 1993 Włókniarz zajął pierwsze miejsce w III lidze, wygrywając rywalizację z Terpolem Sieradz, i awansował do ligi II z której spadł po roku. To była ostatnia przygoda Włókniarza z II ligą. Po raz pierwszy awansował do tej klasy w 1967 roku. Najlepszy dla Włókniarza był w II lidze sezon 1983/1984. Wtedy drużyna zajęła piąte miejsce. W 1996 roku spadła z III ligi.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments