RTS Widzew nowym liderem III ligi

RTS Widzew Łódź zastąpił na fotelu lidera III ligi ŁKS. W meczu 3. kolejki zespół Marcina Płuski pokonał w Łowiczu Pelikana 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola dla łodzian zdobył w 67. minucie Piotr Burski. Widzew, podobnie jak ŁKS, nie stracił w tym sezonie jeszcze bramki. Potrafił jednak wygrać trzy mecze i dlatego jest liderem.

Poprzednie spotkania kończyły się zasłużonymi wygranymi Widzewa. W Łowiczu do łodzian uśmiechnęło się szczęście. Stroną przeważającą był bowiem Pelikan i tylko nieskuteczności gospodarzy widzewiacy zawdzięczają czyste konto. Decydująca bramka padła w 67. minucie. Po wrzucie z autu futbolówkę przejął Piotr Burski i pokonał Przemysława Perzynę. W 84. minucie powinno być 1:1. Wojciech Wojcieszyński trafił jednak w idealnej sytuacji w Michała Chorosia. W końcówce sytuacji sam na sam z Perzyną nie wykorzystał jeszcze Daniel Mąka, ale nie zmieniło to faktu, że RTS Widzew wywiózł z Łowicza trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Pelikan Łowicz – RTS Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Burski 67

Pelikan: Perzyna – Bella, Wawrzyński, Broniarek, Adamczyk – Mroczkowski, Bończak (65′ Kuczak), Parobczyk, Bujalski, Wojcieszyński – Fałowski (74′ Głuszko)

RTS Widzew: Choroś – Tlaga, Jędrzejczyk, Czaplarski, Gromek ż – Rodak ż, Szewczyk (46′ Okachi), Budka, Zawodziński (63′ Michalski), Mąka – Burski

Sędziował: Michał Dzwonkowski (Piotrków Trybunalski)