Trzecia wygrana z rzędu żeńskiego UKS SMS

O słabym początku i dwóch porażkach nikt już w kobiecym zespole UKS SMS Łódź nie pamięta. Podopieczne Marka Chojnackiego szybko zrozumiały na czym polega gra w Ekstralidze i wygrywają mecz za meczem. W spotkaniu 5. kolejki pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 2:0 (1:0) po bramkach Lindy Dudek i Martyny Wiankowskiej.

Wrocławski zespół naszpikowany jest reprezentantkami Polski. W poprzednim sezonie zajął miejsce tuż za podium. UKS SMS nie przestraszył się silnego rywala i wygrał 2:0. W 38. minucie prowadzenie dla drużyny Marka Chojnackiego uzyskała Linda Dudek, a na kwadrans przed końcem wynik spotkania ustaliła Martyna Wiankowska. Bohaterką meczu była bramkarka gospodyń. Danuta Paturaj obroniła dwa rzuty karne – w 43. i 49. minucie. Łodzianki awansowały na piąte miejsce w tabeli, a kolejne spotkanie zagrają 24 września w Krakowie z miejscowym AZS UJ.

UKS SMS Łódź – AZS Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Linda Dudek 38, Martyna Wiankowska 76

UKS SMS: Paturaj – Zubchyk (81′ Daleszczyk), Chmal, Kurek, Konat – Kowalska (62′ Kurzawa), Walak (71′ Molenda), Salamon, Wiankowska – Zasowska (86′ Karczewska), Dudek (90′ Piątkowska).