Brunatni zremisowali w Poznaniu z Wartą

PGE GKS Bełchatów zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1 w spotkaniu 8. kolejki II ligi. Bełchatowianie nie mogą się nadal wydźwignąć nad strefę spadkową. Z sześcioma punktami na koncie zajmują szesnaste miejsce w tabeli. Wyrównującą bramkę dla drużyny Andrzeja Konwińskiego strzelił w 56. minucie Dawid Dzięgielewski (na zdjęciu).

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie Warty Poznań obejrzeli jednego gola. Strzelili go gospodarze. W 31. minucie dośrodkowanie Jana Paczyńskiego wykorzystał Dominik Chromiński. Piłka po jego strzale głową odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Pawła Lenarcika.

Po zmianie stron do ataku ruszyli bełchatowianie. W 56. minucie w pole karne dograł piłkę Dawid Flaszka, a Dawid Dzięgielewski płaskim strzałem doprowadził do remisu. Chwilę później na strzał z 25 metrów zdecydował się Bartłomiej Bartosiak, ale bramkarz Warty nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu bełchatowianie śmielej zaatakowali, ale nie byli już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Warta Poznań – PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
Bramki: Dominik Chromiński 31 – Dawid Dzięgielewski 56

PGE GKS: Lenarcik – Witasik (46′ Pisarczuk ż), Grolik, Klepczyński, Szymorek – Andrzejczak (46′ Bartosiak), Rachwał, Lenartowski (64′ Zgarda), Flaszka ż, Maciejewski ż – Dzięgielewski (82′ Łabędzki).