Zjednoczeni Gmina dołączyli do czołówki

Zjednoczeni Gmina Bełchatów wykorzystali potknięcia prowadzącego duetu i są już o krok od fotela lidera w IV lidze łódzkiej. Zespół Edwarda Cecota pokonał na wyjeździe LKS Kwiatkowice 4:2 (2:1) w spotkaniu kończącym 8. kolejkę.  Po dwie bramki zdobyli w tym spotkaniu Łukasz Rakowski (LKS Kwiatkowice) i Damian Gul (Zjednoczeni Gmina Bełchatów).

Pierwsi bramkę zdobyli w tym meczu Zjednoczeni. Piotr Gołuch popisał się pięknym uderzeniem z woleja, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Chwilę po tym zdarzeniu było 1:0 dla gospodarzy. Łukasz Rakowski wykorzystał błąd obrony United i pokonał Wiktora Baranowskiego. Wyrównał w 18. minucie Damian Gul, który dobił własny strzał zza linii pola karnego. Kwadrans później Kamil Adamek popełnił fatalny błąd, przepuszczając do bramki strzał z ostrego kąta Damiana Grzejdy. Do przerwy 2:1 prowadzili goście.

W 66. minucie, po strzale Daniela Dymka, piłkę w polu karnym ręką zatrzymał kapitan LKS Cezary Pacholczyk. Otrzymał za to czerwoną kartkę, a sędzia Mateusz Anielak podyktował rzut karny, wykorzystany przez Damiana Gula. W 84. minucie było już 4:1 dla gości. Asystę Michała Koneckiego mierzonym strzałem po długim słupku wykorzystał Dominik Cukiernik. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Łukasz Rakowski, który w sytuacji sam na sam minął Baranowskiego i skierował piłkę do pustej bramki.

LKS Kwiatkowice – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 2:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Rakowski 7, 90 – Damian Gul 18, 67-karny, Damian Grzejda 32, Dominik Cukiernik 84

LKS Kwiatkowice: Adamek – Oborowski (76′ Woźniak), Pacholczyk, ż, cz, Patora, Pierzyński – Rakowski, Stasiak, Jarczewski ż, Szmidt, Ziółkowski (70′ Szeller) – Wojtczak (82′ Stelmasiak).
Trener: Jakub Olczyk

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Dolot, Matuszczyk, Grzejda – Dymek (78′ Konecki), Gul, Raś, Wroński ż (65′ Turniak), Gołuch (87′ Napieraj) – Cukiernik ż