Niespodziewana przegrana Zjednoczonych

Duża niespodzianka na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. W spotkaniu 10. kolejki IV ligi łódzkiej Zjednoczeni Gmina Bełchatów przegrali ze znacznie niżej notowaną Jutrzenką Warta 1:2 (0:0). Strata podopiecznych Edwarda Cecota do prowadzącej Warty Działoszyn urosła do pięciu punktów.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem. Obie drużyny stworzyły po jednej sytuacji podbramkowej. W 10. minucie Daniel Dymek zagrał prostopadłą piłkę do Dominika Cukiernika, którego dalekim wyjściem uprzedził jednak bramkarz Kamil Woźniak. Dobitka Mateusza Wrońskiego z połowy boiska minęła minimalnie słupek. Sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy uderzenie Daniela Armatysa trafiło w słupek, a dobitka Kacpra Jezierskiego była niecelna.

Po zmianie stron groźniej zaatakowali goście. Na bramkę Wiktora Baranowskiego strzelali Armatys oraz Stefan Potocki, ale bez efektu bramkowego. W 69. minucie Jutrzenka dopięła swego. Z 15 metrów precyzyjnie uderzył Jezierski i piłka zatrzepotała w siatce. Osiem minut później, po wrzutce z autu Andrzeja Dolota, głową doprowadza do remisu Konrad Niedzielski. Decydująca akcja należała do gości. Rezerwowy Jędrzej Dzieran wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i niespodzianka dużego kalibru stała się faktem.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Jutrzenka Warta 1:2 (0:0)
Bramki: Konrad Niedzielski 77 – Kacper Jezierski 59, Jędrzej Dzieran 90

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Dolot, Nowaczyk, Grzejda – Dymek, Raś ż (66′ Konecki), Wroński, Turniak, Gołuch (51′ Niedzielski) – Cukiernik

Jutrzenka Warta: Woźniak – Kosecki ż, Graczykowski, Tomasz Różycki (75′ Wolny), Armatys – Korona, Maliszewski ż (67′ Dzieran), Młotkiewicz (67′ Rafał Różycki ż), Jezierski, Jarecki (86′ Dudek) – Potocki

Sędziował: Bartosz Banasiak (WS Łódź). Widzów: 50