Zjednoczeni Gmina wygrali w Przedborzu

Zjednoczeni Gmina Bełchatów wiceliderem IV ligi łódzkiej. Zespół Edwarda Cecota wygrał w Przedborzu z Pilicą 1:0 (0:0) i wyprzedził Omegę Kleszczów. Do prowadzącej w tabeli Warty Działoszyn traci już tylko trzy punkty. Zwycięskiego gola zdobył w 71. minucie spotkania Konrad Niedzielski, który pokonał Piotra Ćwikłę z rzutu karnego.

W poprzedniej kolejce United niespodziewanie przegrali z Jutrzenką Warta 1:2 i do Przedborza przyjechali z ogromną wolą rehabilitacji za tamten nieudany mecz. Od pierwszej minuty osiągnęli dość wyraźną przewagę. W 7. minucie, po rzucie wolnym Łukasza Matuszczyka, głową w poprzeczkę strzelił Dominik Cukiernik, a dobitka Mikołaja Rasia była niecelna. Chwilę później ponownie United wykonują rzut wolny z podobnego miejsca. Tym razem na bezpośredni strzał decyduje się Konrad Niedzielski, ale Piotr Ćwikła z najwyższym trudem wybija piłkę na róg. Napór bełchatowian trwał nadal. W 23. minucie Damian Grzejda dośrodkowuje piłkę w pole karne, a wślizgiem futbolówkę próbował skierować do bramki Cukiernik. Gracz Zjednoczonych doznał przy tym zagraniu kontuzji kolana i musiał zejść z boiska.

Druga połowa była mniej ciekawa. Pierwsza godna uwagi sytuacja nastąpiła w 69. minucie, kiedy to w niegroźnej sytuacji we własnym polu karnym Radosław Karasiński zagrywa piłkę ręką, a sędzia Michał Mularczyk dyktuje jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Niedzielski i dał tym samym trzy punkty Zjednoczonym.

Pilica Przedbórz – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka: Konrad Niedzielski 71-karny

Pilica: Ćwikła – Jachymski ż (63′ Kucharski), Janowski ż, Jończyk – Kornacki, Kujawski, Lizińczyk (56′ Karasiński), Motyka, Potakowski, Stolarski (35′ Potęga) – Szymczyk

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Nowaczyk, Matuszczyk, Grzejda – Dymek, Gul, Turniak, Raś ż, Niedzielski (87′ Dolot) – Cukiernik (28′ Konecki, 66′ Wroński ż).

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).