Zjednoczeni stracili punkty z Mechanikiem

Duża niespodzianka w Bełchatowie. Jeden z faworytów do awansu stracił punkty przed własną publicznością. Zjednoczeni Gmina Bełchatów zremisowali z RKS Mechanikiem Radomsko 2:2 (1:1) w spotkaniu 12. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie bramki dla drużyny Edwarda Cecota (na zdjęciu) strzelił Konrad Niedzielski.

Gospodarze przystąpili do meczu w bardzo osłabionym składzie. Kontuzjowani są: Bartosz Turniak i Dominik Cukiernik. Za kartki pauzować musieli zaś Mateusz Wroński i Mikołaj Raś. W 6. minucie bełchatowianie objęli prowadzenie po tym jak w polu karnym sfaulowany został Daniel Dymek. Przemysława Rudaka strzałem z jedenastu metrów pokonał Konrad Niedzielski. Osiem minut później mogło być 2:0, ale uderzenie Damiana Gula przeleciało minimalnie nad poprzeczką. Zemściło się to w 23. minucie. Po strzale Jakuba Tazbira z rzutu wolnego piłka uderzyła w słupek bramki Zjednoczonych. Doskoczył do niej Kacper Zieliński i wyrównał na 1:1. Tuż przed przerwą, po zamieszaniu podbramkowym, piłki do siatki nie potrafili skierować Dymek i Niedzielski.

W drugiej połowie przewagę mieli Zjednoczeni, a RKS Mechanik ustawił się na grę z kontry. Po jednej z nich prowadzenie dał gościom Tazbir. Wyrównał minutę później Niedzielski, który wykorzystał dośrodkowanie Andrzeja Dolota. Ciekawy mecz zakończył się remisem 2:2, a niżej notowani w tabeli radomszczanie zagrali ambitnie i zasłużenie wywieźli z Bełchatowa jeden punkt.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – RKS Mechanik Radomsko 2:2 (1:1)
Bramki: Konrad Niedzielski 6-karny, 88 – Kacper Zieliński 23, Jakub Tazbir 87

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Nowaczyk, Matuszczyk ż, Grzejda ż – Dolot, Gul, Napieraj, Konecki (82′ Markiewicz), Dymek – Niedzielski
Trener: Edward Cecot

RKS Mechanik: Rudak – Michalski (72′ Socik), Lewacki, Perliński, Kasztelan – Szewczyk, Zieliński, Piasecki, Tazbir ż – Krawczykowski, Majewski
Trener: Artur Kowalski

Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź). Widzów: 100