Warta Sieradz bliżej lidera z Działoszyna

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Warty Sieradz w meczu 12. kolejki IV ligi łódzkiej. Zespół z Sieradza pokonał w Rzgowie miejscowego Zawiszę aż 4:0 (2:0). Już po kwadransie gry przyjezdni prowadzili 2:0, a bramkarza gospodarzy pokonali: Kamil Woźniak i Wiktor Płaneta. W drugiej połowie Warta dołożyła jeszcze dwa gole i o dwa punkty zmniejszyła dystans do lidera z Działoszyna.

Warta od pierwszych minut zaatakowała i już w 3. minucie objęła prowadzenie. Zagranie Wiktora Płanety wykorzystał Kamil Woźniak, który strzelił swojego pierwszego gola w sezonie. Warta poszła za ciosem i po kwadransie było 2:0. Dośrodkowanie Piotra Kobierskiego wykorzystał Płaneta, pokonując bramkarza pięknym strzałem głową.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Kwadrans po zmianie stron Sylwester Pawlak podał piłkę przed pole karne do nadbiegającego Jarosława Szyca, a ten mocnym uderzeniem nie dał szans Krystianowi Wawrzyńskiemu. Wynik spotkania na 4:0 ustalił Marcin Kobierski, który wykorzystał dogranie Adriana Klepacza.

Zawisza Rzgów – Warta Sieradz 0:4 (0:2)
Bramki: Kamil Woźniak 3, Wiktor Płaneta 13, Jarosław Szyc 61, Marcin Kobierski 89

Zawisza Rzgów: Wawrzyński – Bartłomiejczyk ż, Czernik, Grzejdziak ż (60′ Szubert), Perek – Rechciński (25′ Dutka ż), Madejski, Kulik ż, Łągiewczyk (53′ Kaczmarkiewicz) – Bartosz Bronka (70′ Telesiewicz), Klimek.
Trener: Michał Osiński.

Warta Sieradz: Mielcarz – Piotr Kobierski ż, Sosnowski ż, Graczykowski ż (55′ Klepacz), Pawlak – Mitek, Składowski (80′ Pluta), Płaneta, Woźniak (55′ Szyc) – Marcin Kobierski ż, Narożnik (65′ Idzikowski ż).
Trener: Łukasz Markiewicz.