Brunatni odzyskali zwycięski rytm

PGE GKS Bełchatów wygrał drugi mecz ligowy z rzędu. W spotkaniu 13. kolejki II ligi podopieczni Andrzeja Konwińskiego wygrali w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 2:1 (1:1). Bramki dla Brunatnych zdobyli Robert Pisarczuk i Szymon Zgarda. Do pierwszego zespołu wrócił Marcin Krzywicki, który w końcówce mógł zdobyć trzeciego gola dla PGE GKS.

Bełchatowianie, w przeciwieństwie do poprzednich spotkań wyjazdowych, od pierwszej minuty starali się przejąć inicjatywę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zdobyć prowadzenie. Udało się to w 33. minucie. Robert Pisarczuk otrzymał znakomite podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Karola Dybowskiego. Siarka wyrównała na minutę przed końcem pierwszej połowy. Strzałem z ostrego kąta popisał się Daniel Koczon i Paweł Lenarcik musiał wyjmować piłkę z bramki.

W drugiej połowie nadal optyczną przewagę posiadali bełchatowianie. W 62. minucie Szymon Zgarda perfekcyjnie wykonał rzut wolny z 25 metrów i futbolówka zatrzepotała w bramce Siarki. Dziesięć minut przed końcem gospodarzy mógł dobić rezerwowy Marcin Krzywicki. Posłał jednak piłkę nad bramką. Nerwowa końcówka nie przyniosła zmiany wyniku i wygrana Brunatnych w Tarnobrzegu stała się faktem.

Siarka Tarnobrzeg – PGE GKS Bełchatów 1:2 (1:1)
Bramki: Daniel Koczon 44 – Robert Pisarczuk 33, Szymon Zgarda 62

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Szymorek, Grolik, Zgarda, Michalak – Flaszka ż (90′ Łabędzki), Klepczyński ż, Andrzejczak, Rachwał, Pisarczuk (75′ Bartosiak ż) – Dzięgielewski (71′ Krzywicki)