Niespodzianka w Aleksandrowie Łódzkim

Sokół Aleksandrów wygrał z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie w spotkaniu 12. kolejki III ligi (grupa I). Bramkę dla podopiecznych Piotra Kupki zdobył w 50. minucie Michał Wrzesiński. Dzięki wygranej Sokół odleciał od strefy spadkowej. Ucieszył również kibiców ŁKS i Widzewa. Odebrał wszak punkty wiceliderowi tabeli.

Faworytem bukmacherów był zespół z Nowego Miasta Lubawskiego. Aleksandrowianie nie przejmowali się jednak przedmeczowymi spekulacjami, zagrali dobre spotkanie i zasłużenie cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów. Od początku zaatakowali rywala, a na bramkę Krystiana Paprockiego strzelali: Łukasz Chojecki oraz Michał Wrzesiński. W obu przypadkach lepszy okazał się golkiper gości. Później gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej.

Po zmianie stron znów zaatakowali gospodarze. Tym razem jednak byli skuteczniejsi niż na początku meczu. W 50. minucie aktywny Michał Wrzesiński wykorzystał świetne dogranie piłki przez Chojeckiego i nie dał bramkarzowi żadnych szans. Kwadrans przed końcem powinno być 2:0. Tym razem w roli asystenta wystąpił Patryk Pietrasiak, ale Wrzesiński zmarnował doskonałą sytuację. W odpowiedzi goście również mieli okazje do zdobycia wyrównującego gola. Pod bramką Sokoła zabrakło skuteczności Grzegorzowi Domżalskiemu. Sebastian Ostrowski już do końca zachował czyste konto, a wicelider z Nowego Miasta Lubawskiego opuszczał stadion imienia Włodzimierza Smolarka bez powiększenia dorobku punktowego.

Sokół Aleksandrów – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Wrzesiński 50

Sokół: Ostrowski – Zasada, Bierżyński ż, Pawlak, Golański – Rogalski, Kobiera, Marciniak, Wrzesiński, Chojecki – Pietrasiak (90′ Przezak)

Źródło i zdjęcie: tssokol.pl, lajfy.com (Adrian Somorowski)