Zjednoczeni Gmina nie wykorzystali szansy

Trzeciej porażki w lidze doznał jeden z faworytów do końcowego triumfu. Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie wykorzystali szansy zbliżenia się do lidera i przegrali w Pajęcznie z miejscowym Zawiszą 2:3 (0:2) w spotkaniu 15. kolejki IV ligi łódzkiej. Dwie bramki dla drużyny Tomasza Jaworskiego strzelił Paweł Baraniak.

Już w 5. minucie Baraniak zdecydował się na strzał z odległości 20 metrów i Wiktor Baranowski zmuszony był wyciągnąć piłkę z bramki. W 29. minucie było już 2:0. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne piłkę do bramki skierował z najbliższej odległości Dawid Szczepański.

W drugiej połowie obudzili się goście. Kwadrans po wznowieniu Piotr Gołuch zagrał prostopadłą piłkę do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko rekonwalescenta Bartosza Turniaka. Ten podcinką przerzucił bramkarza i zdobył kontaktowego gola. Zawisza nie dał rywalowi nawet pomyśleć o korzystnym wyniku. W 81. minucie Baraniak ograł Andrzeja Dolota i pewnym strzałem odzyskał dla pajęcznian dwubramkowe prowadzenie. Wynik zmienił jeszcze w 89. minucie niezawodny Konrad Niedzielski, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Zawisza Pajęczno – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:2 (2:0)
Bramki: Paweł Baraniak 5, 81, Dawid Szczepański 29 – Bartosz Turniak 62, Konrad Niedzielski 89

Zawisza: Wnuk – Brożyna (57′ Piotrowski), Wilkoszewski ż, Królikowski, Majchrowski – Pankowski, Dwornik, Wójcicki, Szczepański ż (88′ Mielczarek), Baraniak (90′ Piłatowski) – Juszczyk ż (74′ Boras)
Trener: Tomasz Jaworski

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Nowaczyk (70′ Dolot), Matuszczyk, Raś ż – Gul, Dymek, Konecki ż (59′ Turniak), Grzejda ż, Niedzielski – Gołuch
Trener: Edward Cecot

Napisane na podstawie relacji Huberta Kwiatkowskiego.