Zjednoczeni Gmina pokazali charakter

Niesamowity mecz w Bełchatowie. W spotkaniu 16. kolejki IV ligi łódzkiej Zjednoczeni Gmina Bełchatów wygrali z Termami Nerem Poddębice 4:2, a zwycięstwo zawdzięczają swojemu bramkarzowi oraz świetnej postawie w końcówce. Goście prowadzili bowiem już 2:1 i mieli rzut karny.

Pierwsi zaatakowali gospodarze, ale w 8. minucie Bartosz Turniak trafił wprost w Bartosza Bartosińskiego. Termy odpowiedziały w najlepszy sposób. Dośrodkowanie Patryka Olszewskiego wykorzystał Łukasz Dynel i w 17. minucie goście objęli prowadzenie. Dynel w tym momencie zrównał się bramkami z liderem klasyfikacji strzelców Konradem Niedzielskim. Chwilę później mogło być 2:0 dla przyjezdnych. Wiktor Baranowski obronił jednak strzał Marcina Zimonia. Obie drużyny stworzyły w pierwszej połowie jeszcze kilka sytuacji, ale przed zmianą stron padła tylko jedna bramka. W 43. minucie dośrodkowanie Turniaka wykorzystał Damian Grzejda i do przerwy było 1:1.

Druga połowa była jeszcze ciekawsza. W 63. minucie sprytem wykazał się Michał Bogdan. Sędzia podyktował rzut wolny z odległości około 30 metrów. Baranowski ustawiał jeszcze mur, a gracz gości oddał strzał na bramkę. Piłka wpadła do siatki, a sędzia wskazał na środek boiska. 180 sekund później mogło być po meczu. Łukasz Dynel stanął oko w oko z Baranowskim, wykonując rzut karny. Najlepszy snajper Term Neru ten pojedynek jednak przegrał. I w tym momencie mecz się odwrócił. Dwie bramki Konrada Niedzielskiego i gol Łukasza Matuszczyka dały wygraną drużynie Edwarda Cecota, która dogoniła w ten sposób czołówkę i ma poważne szanse na tytuł mistrza jesieni w IV lidze łódzkiej.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Termy Ner Poddębice 4:2 (1:1)
Bramki: Damian Grzejda 43, Konrad Niedzielski 72-karny, 81, Łukasz Matuszczyk 74 – Łukasz Dynel 17, Michał Bogdan 63

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Kajdanek, Matuszczyk, Nowaczyk, Raś – Gul, Dymek, Grzejda (86′ Napieraj), Turniak, Niedzielski ż – Gołuch ż (84′ Dolot).

Termy Ner: Bartosz Bartosiński – Zimoń (78′ Gniadzik), Konieczny, Bogdan ż, Krymarys – Olszewski (45′ Kralkowski), Woźniak, Jakub Bartosiński (77′ Różycki), Kania, Owczarek (50′ Retkowski) – Dynel

Sędziował: Marcin Tądel (Sieradz).