Piękny triumf Pogoni Zduńska Wola

Najlepszym zespołem w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego rocznika 2005 okazała się Pogoń Zduńska Wola, pokonując w wielkim finale Lechię Tomaszów dopiero w dogrywce. W regulaminowym czasie gry, pomimo zaciętej walki, obfitującej w wiele sytuacji bramkowych, żadna z drużyn nie trafiła do bramki przeciwnika.

Dopiero w dogrywce, rozgrywanej zgodnie z zasadą złotego gola zwycięskie trafienie dla Pogoni zaliczył Mikołaj Theodoridis.

Wcześniej w meczach półfinałowych Pogoń Zduńska Wola pokonała zdecydowanie AKS SMS Łódź 5:0 natomiast zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki okazali się lepsi od rówieśników z Mazovii Rawa Mazowiecka, wygrywając 3:1. W turnieju udział wzięło osiem najlepszych drużyn z naszego województwa, wyłonionych w drodze eliminacji okręgowych, rozegranych w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji najlepszych uhonorowano medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Uroczystego wręczenia dokonali: Prezes ŁZPN – Adam Kaźmierczak, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Stanisław Sipa, wiceprezes OZPN w Sieradzu Andrzej Dąbrowski, Przewodniczący Wydziału Szkolenia ŁZPN Andrzej Kretek oraz Przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa ŁZPN Andrzej Wypysiński.

Źródło i zdjęcie: Łódzki Związek Piłki Nożnej