Wysoka wygrana Brunatnych w Kluczborku

W drugim meczu sparingowym tej zimy drugoligowy PGE GKS Bełchatów wygrał w Kluczborku z pierwszoligowym MKS 4:1 (2:1). Trener Brunatnych Mariusz Pawlak wystawił do gry dwudziestu dwóch zawodników, którzy na dobrze przygotowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią zaprezentowali się w dwóch różnych jedenastkach – informuje gksbelchatow.com.

Pierwsza z nich, w której wystąpiło aż pięciu młodzieżowców, wygrała 2:1 po bramkach Patryka Rachwała z rzutu karnego (faul na Pawle Ziębie) oraz wspomnianego Zięby po asyście Albina Maciejewskiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym połowę gola dla gospodarzy zdobył doświadczony Maciej Kowalczyk.

Na początku drugiej części spotkania gospodarze nie wykorzystali dwóch dobrych sytuacji, natomiast skuteczni okazali się bełchatowianie, którzy dzięki trafieniom Bartłomieja Kondrackiego oraz Mikołaja Boćka (głową po asyście Bartłomieja Bartosiaka) ustalili wynik sparingu na 4:1.

MKS Kluczbork – PGE GKS Bełchatów 1:4 (1:2)
Bramki: Maciej Kowalczyk 45 – Patryk Rachwał 23-karny, Paweł Zięba 42, Bartłomiej Kondracki 80, Mikołaj Bociek 84

PGE GKS Bełchatów: I połowa: Kamil Bruchajzer – Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Michał Sitarz, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka – Albin Maciejewski, Dawid Flaszka, Paweł Zięba – Maciej Łabędzki

II połowa: Paweł Lenarcik – Mikołaj Bociek, Piotr Witasik, Adrian Klepczyński, Krzysztof Michalak – Bartłomiej Kondracki, Artur Lenartowski – Konrad Andrzejczak (80′ Albin Maciejewski), Bartłomiej Bartosiak, Dawid Dzięgielewski – Przemysław Zdybowicz

Źródło: gksbelchatow.com