AKTUALNOŚCI
W okręgu sieradzkim wiosna się zaczyna

Na najbliższy weekend zaplanowano pierwszą kolejkę rundy wiosennej sieradzkiej klasy okręgowej. Wydaje się, że walka o awans do IV ligi powinna rozegrać się pomiędzy Czarnymi Rząśnia i GKS Orkanem Buczek. Mistrzem jesieni są Czarni. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Filipiaka zgromadził w 15 meczach 38 punktów i wyprzedza Orkan o jeden punkt. 

Drużyna z Buczku, prowadzona przez trenera Jacka Berensztajna, pozyskała zimą Piotra Burskiego, który grał jesienią w trzecioligowym Widzewie Łódź. To duże wzmocnienie. W sezonie 2015/2016 Burski, grając w LUKS Bałucz, strzelił aż 70 goli. Został najskuteczniejszym piłkarzem wszystkich klas okręgowych województwa łódzkiego.

Trzecia w tabeli rundy jesiennej Unia Sulmierzyce ma na koncie 31 punktów i raczej nie powinna liczyć się w walce o IV ligę. Z sieradzkiej klasy okręgowej bezpośrednio powinny zostać zdegradowane trzy najsłabsze drużyny. Jeśli jakiś zespół okręgu sieradzkiego nie zdoła utrzymać się w IV lidze, to spadkowiczów będzie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *