Dwa karne i dwie czerwone kartki w Piotrkowie

Polonia Piotrków traci powoli szanse na utrzymanie w IV lidze łódzkiej. Piotrkowski zespół przegrał przed własną publicznością 1:3 (0:0) z Pilicą Przedbórz w spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, a goście dwie bramki zdobyli z rzutów karnych.

W 8. minucie Polonia mogła prowadzić 1:0, ale okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Aleksander Cieślik. Od 31. minuty gospodarze zmuszeni byli grać bez swojego podstawowego golkipera. Filip Błażejewski ukarany został czerwoną kartką za faul na Przemysławie Kornackim. Jego miejsce zajął w bramce Łukasz Kulbat, który zastąpił Aleksandra Cieślika.

Bramki padły w drugiej połowie spotkania. Wcześniej jednak wyrównały się siły na placu gry. Czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Motyka za dyskusję z arbitrem. W 56. minucie w polu karnym sfaulowany został Bartosz Jachymski, a Daniel Potakowski pewnie wykorzystał rzut karny. Drugiego gola, ponownie z rzutu karnego zdobył dla Pilicy Bartłomiej Madej. Na 3:0 podwyższył Przemysław Kornacki. W końcówce honorowego gola dla Polonii zdobył kapitan drużyny Adrian Malicki.

Polonia Piotrków – Pilica Przedbórz 1:3 (0:0)
Bramki: Adrian Malicki 88 – Daniel Potakowski 60-karny, Bartłomiej Madej 80-karny, Przemysław Kornacki 85

Polonia Piotrków: Błażejewski cz – Jarzembowski, Batata, Cieślik (34′ Kulbat), Yermakov – Sulikowski (86′ Patryk Grzesiuk), Jakubiak, Strzębski, Malicki ż, Kamocki (46′ Grobelny) – SKupień (46′ Wrona)

Pilica: Lewandowski – Lizińczyk, Stolarski (46′ Kucharski), Cander, Kujawski – Tarasenko, Potakowski, Kornacki, Jachymski ż, Motyka cz – Madej