AKTUALNOŚCI
Nigeryjski zaciąg w Concordii

Duże zmiany w zespole piotrkowskiej Concordii , który wiosną będzie musiał stoczyć heroiczny bój o pozostanie w trzeciej lidze (grupa łódzko-mazowiecka).


Marcin Juszkiewicz, Michał Kula (na zdjęciu) i Tomasz Wolan – ta trójka piłkarzy dostała wolną rękę od zarządu Concordii w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Wszyscy związani są z Concordią ważnymi kontraktami, ale działacze uznali, że ci zawodnicy mogą odejść przed końcem umowy. – Uzależnione jest to jednak od tego jaką dostaniemy kwotę odstępnego od potencjalnych pracodawców tych piłkarzy – mówi prezes klubu Dariusz Dzwonnik.

Dzwonnik poinformował również, że na Kulę i Wolana nałożona została kara w wysokości 3 tysięcy złotych.
– Nie może być tak, że zawodnicy szkalują w mediach swój klub oraz prezesa. To zupełnie kłóci się z warunkami zapisanymi w kontrakcie. Wystąpiliśmy zresztą do PZPN-u o zerwanie z tymi piłkarzami umów z ich winy. Czekamy teraz na odpowiedź z Wydziału Gier – dodał prezes klubu.
31 grudnia kończyły się kontrakty Stefanowi Potockiemu i Rafałowi Różyckiemu. Obaj wyrazili chęć dalszej gry w Concordii, podobnie jak wychowanek klubu – Dariusz Kukułka.

Wiele wskazuje na to, że w Concordii wiosną występowali będą także Nigeryjczycy. Biuro Wojewody Łódzkiego przysłało już do klubu pozwolenia na pracę dla: 27-letniego napastnika Adesiny Bashiru, 21-letniego ofensywnego pomocnika Ogunlewe Adeboli oraz 20-letniego stopera Lawansona Oladapo Babandute.
– Polecił ich nam nasz zawodnik Ajibola Oshikoya. W styczniu ci piłkarze powinni u nas się pojawić i wtedy sztab szkoleniowy podejmie decyzję co do ich przyszłości w Concordii – powiedział Dzwonnik.

Celem Concordii będzie utrzymanie w trzeciej lidze.  – Rozmawialiśmy długo z zawodnikami. Ci, którzy będą u nas wiosną grali, zapewnili, że zrobią wszystko aby uniknąć spadku. Mam nadzieję również na to, że polepszy się nasza sytuacja finansowa. Nie ukrywam, że oczekujemy większej pomocy od miasta. Jestem przekonany, że prezydent Krzysztof Chojniak nie po to remontował stadion aby tam grała czwarta liga. Liczymy także na to, że w 2011 roku uda się pozyskać nowych sponsorów do klubu – zakończył Dzwonnik.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments