Nieskuteczna gra piłkarek UKS SMS Łódź

Żeński UKS SMS Łódź oddala się od brązowego medalu mistrzostw Polski. W spotkaniu 24. kolejki Ekstraligi podopieczne Marka Chojnackiego przegrały na własnym boisku z Czarnymi Sosnowiec 0:1 (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła dla przyjezdnych Stanislava Liskova. O przegranej zdecydował brak skuteczności łodzianek pod bramką rywala.

Łódzkie piłkarki miały w tym meczu cztery stuprocentowej sytuacje – dwie przed przerwą i dwie po przerwie. Nie potrafiły wykorzystać żadnej. Zespół z Sosnowca bramkę zdobył po szybkiej kontrze. W tabeli łódzki zespół nadal zajmuje czwarte miejsce, mając tyle samo punktów co trzeci AZS PWSZ Wałbrzych. Sosnowiczanki odrobiły trzy punkty i tracą do UKS SMS jedno oczko. W 25. kolejce łódzki zespół podejmie AZS Wrocław, a wiele wskazuje na to, że o brązowym medalu zdecyduje ostatnie spotkanie pomiędzy UKS SMS i AZS PWSZ Wałbrzych. Ten mecz odbędzie się w Łodzi 27 maja.

UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 0:1 (0:1)
Bramka: Stanislava Liskova 20

UKS SMS Łódź: Paturaj – Kurek, Chmal, Konat, Zubchyk –  Salamon (73′ Molenda), Walak (79′ Zasowska), Kovtun, Wiankowska – Kowalska (46 Karczewska), Dudek.
Trener: Marek Chojnacki