Kamil Szymczak dał zwycięstwo Lechii

Lechia Tomaszów pokonała Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:1) w wyjazdowym spotkaniu 29. kolejki III ligi (grupa I). Zwycięskiego gola dla zespołu Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu) strzelił w doliczonym czasie gry Kamil Szymczak. Wcześniej Lechia stwarzała groźne sytuacje podbramkowe, ale brakowało jej wykończenia.

Po wyrównanym początku spotkania do głosu doszli tomaszowianie. W 31. minucie indywidualną akcją popisał się Marcin Mirecki. Pomocnik Lechii ograł obrońców i nie dał szans bramkarzowi Ruchu. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem. Szybko zostali jednak skarceni. Adrian Mleczek doprowadził do wyrównania w 32. minucie i do szatni obie drużyny zeszły z remisem 1:1.

W drugiej połowie Lechia osiągnęła wyraźną przewagę. Pod bramką Ruchu brakowało jednak skuteczności i piłkarskiego szczęścia. W 58. minucie strzał Bartosza Widejko trafił w poprzeczkę. W końcówce świetnych sytuacji nie wykorzystali zaś Mirecki i Jakub Rozwandowicz. Rozstrzygająca akcja miała miejsce w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Szczęśliwym strzelcem okazał się Kamil Szymczak.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Lechia Tomaszów 1:2 (1:1)
Bramki dla Lechii: Marcin Mirecki 31, Kamil Szymczak 90

Lechia: Kędra – Kolasa (46′ Gołdyn ż), Magdoń, Żytek, Widejko – Bocian, Gawron, Wolski (73′ Jardel), Szymczak – Mirecki, Rozwandowicz