Warta Sieradz z wojewódzkim Pucharem Polski!

Na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim ostatni akcent piłkarskiego sezonu 2016/2017 w naszym województwie. Warta Sieradz wygrała 2:0 (1:0) z Unią Skierniewice w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Poniżej zapis meczowej relacji na żywo, którą dla naszych czytelników przeprowadził Łódzki Futbol.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 2:0 (0:0)
Marcin Kobierski 47, Bartosz Narożnik 89

Warta: Mielcarz – Bartłoszewski, Mitek, Sosnowski ż, Pawlak – Szyc, Składowski, Sitarz, Zawodziński ż (81′ Narożnik), Płaneta (66′ Kacela) – Marcin Kobierski (88′ Łabędzki)

Unia: Jaroszko – Kozieł, Bojańczyk, R. Kowalczyk, Wyszogrodzki – Kolus (80′ Kowalski), K. Kowalczyk, Kiwała, Nierobisz (75′ Markowski), Łojszczyk – Szambelan

Sędziował mecz: Paweł Malec (szczebel centralny)

17:45 – na trybunach około 100 osób. 90 procent z nich to kibice Warty Sieradz. Do rozpoczęcia meczu kwadrans.

17:58 – Tomasz Jóźwik, prezes Warty Sieradz, wręczył Piotrowi Kobierskiemu okolicznościową koszulkę z podziękowaniami za 10 lat gry w sieradzkim klubie.

18:00 – mecz rozpocznie się z chwilowym opóźnieniem.

18:03 – Gramy!

18:06 – na trybunach przewaga kibiców Warty Sieradz.

18:10 – kontra Warty. Gdyby nie Wojciech Jaroszko mogło być 1:0 dla beniaminka III ligi. Bramkarz Unii wybił piłkę na rzut rożny po strzale Wiktora Płanety.

18:15 – w odpowiedzi minimalnie nad poprzeczką bramki Macieja Mielcarza uderzał Szymon Kiwała. Mogło być 1:0 dla Unii. Za nami 12 minut meczu.

18:17 – Mielcarz wybił na róg kapitalne uderzenie Kiwały. Piłka zmierzała w okienko bramki Warty.

18:20 – rzut wolny dla Unii. Żółta kartka dla Przemysława Sosnowskiego. Kolejna próba Kiwały i znów broni Mielcarz. Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Unii.

18:22 – Marcin Kobierski przed szansą. Pomylił się minimalnie. Piłka przeleciała 10 centymetrów od słupka bramki Wojciecha Jaroszko.

18:32 – Kontra Warty. Marcin Kobierski kieruje piłkę do bramki, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Nadal 0:0. Pół godziny gry za nami.

18:35 – potężna bomba Łukasza Mitka. Zmierzającą do bramki piłkę zablokował jeden z obrońców Unii.

18:41 – Marcin Kobierski znów blisko gola. Techniczne uderzenie z 15 metrów zblokowane na linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy około 6-7 minut.

18:47 – Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Aleksandrowie. Od 20 minuty wyraźna przewaga Warty Sieradz.

19:02 – rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

19:05 – 1:0 dla Warty! Marcin Kobierski zdobył bramkę w 47. minucie, po indywidualnej akcji. Piłka po jego strzale odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do bramki!

19:16 – żółta kartka dla Mariusza Zawodzińskiego. Jest 57. minuta meczu.

19:19 – minimalnie niecelny strzał z wolnego Zawodzińskiego. Do bramki Unii było 30 metrów.

19:26 – w 66. minucie zmiana w zespole Warty. Z boiska zszedł Wiktor Płaneta, w jego miejsce Marcin Kacela.

19:29 – Bliska remisu Unia. Mocny strzał Kamila Łojszczyka zablokowany przez obrońców. 69. minuta spotkania.

19:30 – kibice z Sieradza domagają się strzelenia drugiego gola.

19:34 – w 75. minucie zmiana w Unii. Mateusza Nierobisza zastępuje Mariusz Markowski.

19:40 – Dziewięć minut do końca. Zmiany w obu drużynach. W Warcie Bartosz Narożnik zastąpił Mariusza Zawodzińskiego, a w Unii za Tomasza Kolusa Adrian Kowalski.

19:46 – 87. minuta – Maciej Mielcarz broni potężny strzał z wolnego Krystiana Szambelana.

19:47 – 88. minuta – boisko opuszcza Marcin Kobierski, w jego miejsce Maciej Łabędzki.

19:48 – 2:0 dla Warty! – Bartosz Narożnik przesądził sprawę! Warta już tego nie odda. Zdobędzie wojewódzki Puchar Polski!

KONIEC SPOTKANIA! Dziękujemy naszym czytelnikom za śledzenie relacji!