Wątpliwy karny dał wygraną Widzewowi

RTS Widzew Łódź pokonał drużynę Sokoła Aleksandrów 1:0 (1:0) w sparingowym meczu, który rozegrany został w Gutowie Małym. Jedynego gola w meczu strzelił Daniel Mąka z rzutu karnego. Sytuacja z 3. minuty wywołała zresztą wiele kontrowersji. Sokół reklamował dość wyraźnego spalonego. Sędzia akcję puścił i po chwili jeden z graczy zagrał piłkę ręką.

W pierwszej połowie spotkanie toczyło się pod dyktando Widzewa. Sokół miał problemy ze stworzeniem akcji pod bramką Macieja Humerskiego. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a aleksandrowianie kilka razy zagrozili bramce rywala. Najlepszą sytuację mieli po strzale Michała Michałka. Piłka minęła jednak słupek. Ogólnie z boiska wiało nudą, a zespoły nie są jeszcze w najwyższej formie. Ta ma nadejść już za dwa tygodnie. Zapewnił o tym trener Przemysław Cecherz.

RTS Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów 1:0 (1:0)
Bramka: Daniel Mąka 3-rzut karny

RTS Widzew: Humerski – Tlaga, Zieleniecki. Kostkowski, Rakowski – Mąka, Kazimierowicz, Radwański, Michalski – Kwiek, Miller.
Na zmiany weszli: Sylwestrzak, Gromek, Rodak, Olczak, Niedziela, Broniszewski, Świderski, Ostaszewski

Sokół: Brudnicki – Bierżyński, Ślęzak, Knera, Bogołębski – Porochnicki, Chojecki, Korski, Marciniak, Szarpak – Porochnicki
Na zmiany weszli: Kobiera, Pabjańczyk, Michałek, Żylski, Tomczak, Kadusiak