Brunatni złamali Stal ze Stalowej Woli

Taką grę PGE GKS Bełchatów chciałoby się oglądać zawsze. W spotkaniu 3. kolejki II ligi Brunatni pewnie wygrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 4:1 (2:0) odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Ozdobą spotkania była bramka przewrotką zdobyta przez Piotra Giela. Za tydzień grają przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg.

Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Emile Thiakane strzałem z dystansu. Siedem minut później popisową przewrotką popisał się Giel i do szatni bełchatowianie schodzili z prowadzeniem 2:0. Po zmianie stron podopieczni Mariusza Pawlaka kontynuowali natarcie. Po kwadransie drugiej połowy było 3:0, a dośrodkowanie Marcina Ryszki wykorzystał Michał Bierzało. Stal odpowiedziała bramką z rzutu karnego Adriana Gębalskiego, ale to wszystko na co było stać tego dnia gospodarzy. Wynik spotkania ustalił w 72. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dawid Flaszka.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:4 (0:2)
Bramki dla PGE GKS: Emile Thiakane 24, Piotr Giel 31, Michał Bierzało 60, Dawid Flaszka 72

PGE GKS: Moczadło – Janasik, Klepczyński, Bierzało ż, Garuch – Rachwał, Ryszka, Bartosiak (71′ Flaszka), Pietroń (61′ Chwastek), Thiakane (87′ Zdybowicz) – Giel (81′ Ciarkowski)