Sokół Aleksandrów liderem III ligi

Prowadzony przez trenera Piotra Kupkę Sokół Aleksandrów liderem tabeli grupy pierwszej III ligi. W piątkowe popołudnie aleksandrowianie wygrali wyjazdowy mecz z GKS LZS Wikielec, beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej aż 4:0 (2:0). Była to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Sokoła. W środę aleksandrowianie podejmą RTS Widzew Łódź.

Aleksandrowianie byli faworytem meczu i rzeczywiście rozpoczęli spotkanie z animuszem. Już w 12. minucie Kamil Żylski trafił w poprzeczkę. Potem gracz Sokoła miał jeszcze dwie okazje bramkowe. Z kolei w 37. minucie Bartosz Mroczek nie trafił w bramkę z najbliższej odległości. W 42 minucie Mroczek sfaulowany został w polu karnym gospodarzy. Sędzia podyktował rzut karny dla gości, który pewnie wykorzystał Sebastian Kobiera. Tuż przed przerwą piłkę do własnej bramki, po dośrodkowaniu Kamila Żylskiego, skierował Piotr Kacperek.

W 64 minucie miejscowi przegrywali już 0:3. Tym razem trafieniem popisał się Damian Pawlak. Kilka minut później piłka, po strzale Kamila Żylskiego, trafiła w poprzeczkę. Za to w 84. minucie czwartego gola dla ekipy z Aleksandrowa, po szybkiej kontrze, zdobył Łukasz Chojecki. Efektowna wygrana dała drużynie trenera Piotra Kupki awans na pierwsze miejsce w tabeli.

GKS LZS Wikielec – Sokół Aleksandrów 0:4 (0:2)
Bramki: Sebastian Kobiera 42- karny, samobójczy 45, Damian Pawlak 64, Łukasz Chojecki 84

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Bierżyński, Woźniczak, Głowiński – Kobiera (75′ Bogołębski), Marciniak (65′ Chojecki), Rogalski (46′ Pecyna), Mroczek ż – Szarpak (84′ Kadłubiak), Żylski.