Pogoń Zduńska Wola w finale Pucharu

Niesamowite emocje towarzyszyły spotkaniu żeńskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy Pogonią Zduńska Wola i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Beniaminek drugiej ligi walczył z pierwszoligowcem jak równy z równym i ostatecznie pokonał rywala po rzutach karnych. W normalnym czasie gry był remis 1:1.

W 62. minucie spotkania wynik otworzyła Elżbieta Buk i wydawało się, że to wyżej notowane tomaszowianki wywalczą awans do finału wojewódzkiego. Podopieczne Krzysztofa Kochelaka walczyły jednak do końca. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Martyna Kowalska doprowadziła do wyrównania. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, a te lepiej wykonywały gospodynie, wygrywając ostatecznie 4:3. Finał wojewódzki zaplanowany jest 20 września na stadionie łódzkiego Kolejarza.

Pogoń Zduńska Wola – MUKS Dargfil Tomaszów 1:1 (0:0), rzuty karne 4:3
Martyna Kowalska 89 – Elżbieta Buk 62

Pogoń: Rogowska – Szymczak, Niciak, Sutowicz ż – Kowalska, Augustyniak, Grzelak, Góra, Łoboda – Szymczak, Kubik
Na zmiany wchodziły: Kopeć, Kapuściak, Okoń

MUKS Dargfil: Pierzchała – Kaluszka, Wójciak, Jasnowska, Kapała – Jaroszewska, Murawska, Witoń, Sieczkarek – Buk, Chudy.
Na zmiany wchodziły: Kurek ż, Daleszczyk, Dąbrowska ż, Mnich