Lechia Tomaszów pokonała drużynę Majaka

Lechia Tomaszów Mazowiecki dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Pokonała przed własną publicznością Sokół Ostróda 1:0 (0:0), w niedzielnym spotkaniu 12. kolejki III ligi (grupa I) po bramce Jakuba Rozwandowicza z 46. minuty. Dzięki wygranej tomaszowski zespół do jednego punktu zmniejszył stratę do RTS Widzewa Łódź i umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli.

Zespół z Ostródy prowadzony jest przez dobrze znanego w Tomaszowie Mazowieckim Sławomira Majaka, który w przeszłości prowadził Lechię. Szkoleniowiec Sokoła dokonał kilku zmian w składzie, natomiast w bramce gospodarzy Mateusz Awdziewicz zastąpił kontuzjowanego Patryka Grejbera.

Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsce tuż po zmianie stron. Błąd obrony Sokoła wykorzystał Jakub Rozwandowicz i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Goście próbowali atakować, ale tomaszowska defensywa, na czele z Pawłem Magdoniem, spisywała się bez zarzutu. W 86. minucie Tomasz Wandzik obejrzał po raz drugi żółtą kartkę i Sokół zmuszony był kończyć mecz w osłabieniu. Nie wpłynęło to już na wynik i spotkanie zakończyło się wygraną Lechii 1:0.

Lechia Tomaszów – Sokół Ostróda 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Rozwandowicz 46

Lechia: Awdziewicz – Golański (75′ Patora), Magdoń ż, Żytek, Klakla ż (65′ Orzechowski) – Mirecki (65′ Kolasa), Cyran, Rozwandowicz (90′ Walasek), Szymczak, Kornacki – Płonka