Pelikan Łowicz od 1:4 do 4:1

W poprzedniej kolejce grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem 1:4. W niedzielę podopieczni trenera Marcina Płuski triumfowali. Tym razem to łowiczanie pokonali sieradzką Wartę 4:1 w spotkaniu 12. kolejki III ligi. Już do przerwy gospodarze wygrywali 2:0.

W 1. minucie Robert Kowalczyk wykorzystał błąd sieradzkich obrońców i miejscowi objęli prowadzenie. W 28. minucie było już 2:0 dla Pelikana. Piłkę do pustej bramki kopnął Michał Wrzesiński. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania sieradzanie zdobyli kontaktowego gola. Strzelił go Łukasz Mitek z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez jednego z łowiczan. Warta nie zdążyła nawet pomyśleć o remisie, gdyż miejscowi szybko strzelili trzeciego gola – także z rzutu karnego. Wynik meczu ustalił Jakub Bistuła po skutecznej kontrze całego zespołu.

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 4:1 (2:0)
Bramki: Robert Kowalczyk 1, Michał Wrzesiński 28, Michał Adamczyk 73 – karny, Jakub Bistuła 80 – Łukasz Mitek 70 – karny

Pelikan: Łodej – Wawrzyński, Bella, Bończak (82′ Mycka), Adamczyk – Parobczyk (69′ Jagiełło), Wrzesiński, Bistuła ż (82′ Woźniak), Kuczak ż (65′ Kaczyński) – Kasprzyk, Kowalczyk.

Warta Sieradz: Mielcarz – Chodyga (80′ Składowski), Kowalski, Mitek, Pawlak ż – Szyc (33′ Cukiernik), Zawodziński, Płaneta (19′ Kacela), Szulc – Łabędzki (46′ Narożnik), Kobierski ż.