AKTUALNOŚCI
Cykl warsztatów szkoleniowych w Bełchatowie

W styczniu rozpocznie się cykl warsztatów szkoleniowych dla trenerów grup naborowych i rozgrywkowych sekcji piłkarskiej GKS Bełchatów. Pomysłodawca cyklu, dyrektor do spraw sportowych Marcin Węglewski, chce wraz z koordynatorem do spraw młodzieży Krystianem Kierachem wdrożyć nowy model szkolenia w bełchatowskim klubie.

Zimowe warsztaty poprowadzi znany w piłkarskim środowisku trener Tomasz Tchórz, który swoją wiedzą i doświadczeniem będzie się dzielił podczas kilku szkoleń w Bełchatowie. Pierwsze, którego głównym tematem będzie periodyzacja taktyczna jako nowoczesny model rozumienia futbolu w szkoleniu dzieci i młodzieży, zaplanowane zostało na 11 stycznia.

Wprowadzamy w pionie sportowym warsztaty trenerskie, które mają na celu podniesienie kwalifikacji naszych szkoleniowców – mówi dyrektor Marcin Węglewski. – Dzięki tego typu szkoleniom skorzystają nasi trenerzy i ich asystenci, ale przede wszystkim nasi młodzi piłkarze, ponieważ nowa wiedza pomoże w indywidualnym rozwoju każdego zawodnika – dodaje.

Obecnie szkoleniem w sekcji piłkarskiej GKS Bełchatów objętych jest około 400 adeptów w trzynastu grupach a najmłodsze dzieci pochodzą nawet z rocznika 2013.

Źródło: gksbelchatow.com

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o