Jakub Kostyrka dał wygraną ŁKS

Drugoligowcy z ŁKS Łódź wygrali w środę mecz sparingowy z FK Haradzieja, dziewiątym zespołem minionego sezonu ekstraklasy Białorusi 1:0 (0:0). Mecz rozegrano na sztucznym boisku przy ul. Minerskiej w Łodzi, a jedyną bramkę zdobył Jakub Kostyrka. Pokonał białoruskiego bramkarza w 64. minucie. Wygrana drużyny Wojciecha Robaszka była zasłużona.

Mecz toczył się pod dyktando drugoligowca. Łodzianie byli częściej przy piłce, a goście ograniczali się głównie do przetrzymywania piłki i liczyli na kontry. Nie zdołali jednak poważniej zagrozić łódzkiej bramce. Piłkarze ŁKS przeprowadzili za to w drugiej połowie skuteczną akcję, zakończoną celnym strzałem Jakuba Kostyrki.

ŁKS Łódź – FK Haradzieja 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Kostyrka 64

ŁKS: Kołba – Rozmus, Bielak, Rozwandowicz, Widejko – Bryła, Wolski, Kocot, Łuczak, Guzik – Radionow. Grali także: Kazimierczak – Koprowski, Margol, Juraszek, Janiak, Gamrot, Burkhardt, Kostyrka, Kujawa, Pyciak.

W najbliższą sobotę łodzianie grają mecz kontrolny z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.