RTS Widzew na piątkę z KSZO Ostrowiec

Efektowne zwycięstwo odniósł RTS Widzew Łódź w środowym meczu kontrolnym, który rozegrany został na boisku Łodzianki. Podopieczni Franciszka Smudy wygrali z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski aż 5:2 (2:1). Drużynę gości prowadzi były szkoleniowiec Widzewa Przemysław Cecherz.

Od pierwszych minut widzewiacy dyktowali warunki na boisku, a na strzelecki efekt trzeba było poczekać do 18. minuty. Błąd defensywy KSZO wykorzystał Robert Demjan. Osiem minut później było 2:0. Paweł Malec podyktował rzut karny za zagranie ręką, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Michalski. Tuż przed przerwą goście nieoczekiwanie zdobyli kontaktowego gola. Macieja Humerskiego pokonał Michał Janik.

Po zmianie stron przewaga Widzewa stała się jeszcze bardziej widoczna. Zmieniona jedenastka graczy w ciągu zaledwie sześciu minut strzeliła trzy gole i zapewniła sparingową wygraną. Wynik spotkania ustalił Tomasz Persona.

RTS Widzew Łódź – KSZO Ostrowiec 5:2 (2:1)
Bramki dla RTS Widzewa: Robert Demjan 18, Mateusz Michalski 26-karny, Jakub Jasiński 56, Michał Przybylski 59, Daniel Świderski 62

RTS Widzew (I połowa): Humerski – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kwiek, Kristo, Pieńkowski – Demjan, Stanek

(II połowa): Wolański – Niedziela, Sylwestrzak, Miller, Zuziak – Jasiński, Kazimierowicz, Falon, Mąka – Przybylski, Świderski