Sokół zrównał się punktami z Widzewem

W przekładanym kilkakrotnie spotkaniu 20. kolejki III ligi (grupa I) Sokół Aleksandrów pewnie pokonał przed własną publicznością GKS Wikielec 2:0 (2:0). Tym samym zespół Piotra Kupki zrównał się punktami z prowadzącym w tabeli RTS Widzewem Łódź. To zwiastuje ogromne emocje w Wielką Sobotę na stadionie przy Piłsudskiego.

Sporo było zamieszania z terminem tego meczu, ale ostatecznie udało się go rozegrać. Drużynom Sokoła i GKS Wikielec przyszło walczyć o ligowe punkty w bardzo trudnych warunkach, przy temperaturze oscylującej wokół zera stopni i przy prószącym drobnym śniegu. Od pierwszych minut gospodarze narzucili swoje warunki i kwestią czasu było to, kiedy padną bramki dla Sokoła. Worek rozwiązał się tuż przed przerwą. W 42. minucie prowadzenie dał aleksandrowianom Sebastian Kobiera, a chwilę później na 2:0 podwyższył Bartosz Mroczek.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy nieco zmalała. Sokół zaczął szanować piłkę, a goście śmielej zapędzać się pod bramkę Michała Brudnickiego. W 67. minucie bramkarza Sokoła uratował słupek. W końcówce Piotr Kupka dokonał zmian w składzie, wyraźnie oszczędzając siły zawodników na szlagierowy mecz, który rozegrany zostanie w Wielką Sobotę. O 19:10 na stadionie RTS Widzewa zmierzą się lider z wiceliderem. Obie drużyny mają po 41 punktów, ale Sokół jeden mecz rozegrany mniej.

Sokół Aleksandrów – GKS Wikielec 2:0 (2:0)
Bramki: Sebastian Kobiera 42, Bartosz Mroczek 45

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński – Kobiera, Mroczek (77′ Korski), Marciniak (66′ Sarafiński), Chojecki, Szarpak – Marcioch (83′ Bierżyński)