Derby powiatu znów dla Omegi Kleszczów

Omega Kleszczów wygrała drugi mecz w rundzie wiosennej IV ligi łódzkiej. Zespół Marcina Zimocha pokonał przed własną publicznością rezerwy PGE GKS Bełchatów 3:1 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Piotr Janeczek, Robert Tomesz i Dawid Pałyska. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Michała Lewandowskiego.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszła Omega. W 18. minucie groźnie strzelał Szymon Serafin, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Pięć minut później fatalny błąd popełniła defensywa gości. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Janeczek i piłka zatrzepotała w siatce. Jeszcze przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Robert Tomesz, ale jego uderzenie z rzutu wolnego nad poprzeczkę przeniósł Krystian Wojtczyk.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście i w 57. minucie doprowadzili do wyrównania. Michał Lewandowski mocnym strzałem nie dał szans Pawłowi Wiśniewskiemu. Podziałało to na Omegę jak płachta na byka. Pięć minut później było 2:1, a w 69. minucie gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek. Wojtczyka pokonali: Robert Tomesz oraz Dawid Pałyska. Dziesięć minut przed końcem kontaktowego gola mógł zdobyć Lewandowski, ale w sytuacji oko w oko z Wiśniewskim przegrał pojedynek z bramkarzem Omegi.

Omega Kleszczów – PGE GKS II Bełchatów 3:1 (1:0)
Bramki: Piotr Janeczek 23, Robert Tomesz 62, Dawid Pałyska 69 – Michał Lewandowski 57

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała – Szewczyk (75′ Konecki), Paweł Kowalski ż (90′ Lesiakowski), Serafin, Tomesz (75′ Belica), Barański (64′ Krzysztof Kowalski) – Janeczek (55′ Saternus)

PGE GKS II: Wojtczyk – Kogut, Góralczyk, Zieliński (46′ Jasiński), Lewandowski – Szafrański (69′ Siewiera), Stolarczyk, Orski, Imiołek (67′ Wojtczyk), Bociek – Berłowski (80′ Szyszkowski)

Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Widzów: 100