AKTUALNOŚCI
Solecki pierwszym nabytkiem Ptaków

Mariusz Solecki jest pierwszym piłkarzem, który w tym roku podpisał kontrakt z Pelikanem Łowicz. Urodzony w Brzezinach napastnik umową z biało-zielonymi związał się do końca tego roku. Trener Robert Wilk liczy, że będzie on solidnym wzmocnieniem zespołu.

gadzety kibica keeza

 


Wiążące decyzje dla obu stron zapadły już 15. stycznia. Solecki został przez Pelikana pozyskany jako wolny zawodnik. Przez ostatnie trzy sezony bronił barw Wisły Płock, ale po zakończeniu rundy jesiennej bieżących rozgrywek umowa z Nafciarzami przestała być ważna. Mierzący 178 cm wzrostu napastnik jest wychowankiem KKS Koluszki. Później występował w UKS SMS Łódź, Unii Skierniewice, Mazowszu Grójec, Polonii Bytom oraz Dolcanie Ząbki, z którego to trafił do Wisły Płock. Na swoim koncie ma sześć występów w ekstraklasie oraz jedną zdobytą bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Mecze te rozgrywał w barwach bytomskiej Polonii.

W tym sezonie Solecki wystąpił w 10 meczach w II lidze i jednym w Pucharze Polski. W sześciu z nich wybiegał w podstawowym składzie. Ogółem na murawie spędził 607 minut. Zdobył w tym czasie trzy bramki oraz otrzymał dwie żółte kartki.

Szkoleniowiec biało-zielonych przyznał, że już latem chciał sprowadzić do Łowicza Soleckiego. Miał wówczas jednak ważny kontrakt z Nafciarzami. Cieszę się, że teraz się zgodził na grę w Łowiczu – przyznał Robert Wilk. Szybko doszliśmy do porozumienia. Myślę, że będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu – dodał trener.

Robert Wilk przyznał również, że jego zdaniem Solecki ze swoim doświadczeniem to zawodnik na grę w pierwszym składzie. Będzie to jednak musiał oczywiście udowodnić podczas treningów i meczów sparingowych. Przypomnijmy, że najbliższy odbędzie się już 26. stycznia.

O wartości Soleckiego niech świadczy fakt, że w zimowym okienku transferowym interesowało się nim wiele klubów. W ostatnim czasie dzwoniono do niego chociażby z II-ligowego GLKS Nadarzyn. Udało nam się wyprzedzić innych i podpisać z nim umowę – cieszył się w rozmowie z nami trener.

źródło: kspelikan.lowicz.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments