Pierwsze zwycięstwo Bratkowskiego z Wartą

Trzecioligowa Warta Sieradz wygrała pierwszy ligowy mecz w tym roku. Podopieczni trenera Dariusza Bratkowskiego pokonali na swoim boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0), choć kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Piotra Bartłoszewskiego. Zwycięską bramkę strzelił Grzegorz Kowalski w 22. minucie. Sieradzanie zachowali realne szanse na utrzymanie.

Pierwsze minuty środowego meczu należały do gości. Jednak w 22. minucie Sylwester Pawlak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gości i wpadła do siatki. Ostatecznie bramkę zaliczono Grzegorzowi Kowalskiemu, o którego futbolówka się jeszcze ponoć otarła. Najważniejsze było jednak to, że padł gol. Kilka minut później groźnie strzelał Marcin Kobierski. Futbolówka przeszła jednak obok słupka.

Po zmianie stron zaatakował Świt i groźnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Marcin Kozłowski. Mateusz Wlazłowski znakomicie jednak obronił. Bramkarz Warty popisał się jeszcze udaną interwencją po strzale Michała Stecia z rzutu wolnego. Ostatnie minuty to przewaga Świtu. W 77. minucie czerwoną kartkę (druga żółta) obejrzał Piotr Bartłoszewski.

Warta Sieradz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Grzegorz Kowalski 22

Warta: Wlazłowski – Pawlak, Klepacz, Bartłoszewski, Nowacki – Mitek, Kobierski (90+2′ Zawodziński), Szyc (70′ Kacela), Bany – Klofik (57′ Patora), Kowalski.