RKS Radomsko zatrzymany w Moszczenicy

Dwie czołowe drużyny piotrkowskiej klasy okręgowej pogubiły punkty w 18. kolejce spotkań. Astoria Szczerców przegrała przed własną publicznością z GUKS Gorzkowice 1:4 (1:0), a dzień później RKS Radomsko zremisował w Moszczenicy z Włókniarzem 1:1 (0:1). Stratę do prowadzącego duetu zmniejszyła Polonia Piotrków, która pokonała Lechię II Tomaszów 4:3 (2:1).

Już w 5. minucie meczu w Moszczenicy bramkę dla gości strzelił Kacper Banasiak i wydawało się, że lider odniesie swoje kolejne zwycięstwo. Włókniarz nie zamierzał się jednak poddawać i mimo, że drużynę Artura Lamcha dzielą od RKS finansowe lata świetlne, mecz się wyrównał. Ambicja gospodarzy nagrodzona została w 70. minucie kiedy to gola na 1:1 strzelił Sławomir Stańczyk.

Emocjonująco było również w Piotrkowie Trybunalskim. Miejscowa Polonia pokonała Lechię II Tomaszów 4:3, a zwycięskiego gola strzelił w 89. minucie Adrian Malicki. Dawid Łuczyński, który prowadził ten mecz, miał bardzo dużo pracy. Pokazał aż 11 kartek, nie uznał dwóch bramek dla gospodarzy, a mimo tego wszyscy chwalili jego pracę. Coraz gorzej spisuje się Szczerbiec Wolbórz. Zespół Ireneusza Komara dryfuje do klasy A, co dla zasłużonego klubu z Wolborza byłoby ogromnym ciosem.

Świt Kamieńsk – MGKS Drzewica 0:2 (0:1)