ŁKS Łódź coraz bliżej awansu do I ligi

Kolejny wielki mecz ŁKS Łódź. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wygrali na swoim stadionie hitowy mecz z Wartą Poznań 2:0 (1:0) i awansowali na drugie miejsce w tabeli II ligi. Miejsce to daje bezpośredni awans do I ligi. Bohaterem meczu był Ukrainiec Jewhen Radionow, który strzelił dwa gole. Mógł zdobyć trzy, ale zmarnował rzut karny.

ŁKS ruszył na Wartę z animuszem i uzyskał przewagę. Szybko zresztą udokumentowaną golem. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Patryk Bryła, który silnie strzelił głową. Piłka następnie trafiła na głowę Jewhena Radionowa, który skierował ją do siatki. Był to pierwszy gol łodzian wiosną tego roku na stadionie przy alei Unii. Warta odpowiedziała golem Pawła Piceluka, ale sędzia uznał, że strzelec był na pozycji spalonej i nie wskazał na środek boiska. Za to w 23. minucie łodzianie mieli rzut karny za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Jakuba Kiełba. Do piłki podszedł Jewhen Radionow, ale strzelił słabo i bramkarz Warty triumfował. W 35. minucie łodzianie zmarnowali znakomitą okazję na gola. Patryk Bryła wpadł w pole karne Warty, ale strzelił słabo. Bramkarz Warty Adrian Lis odbił piłkę, a dobitka Jewhena Radionowa była nieskuteczna.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Warty, która osiągnęła przewagę. W 56. minucie piłka, po strzale głową Krystiana Sanockiego, trafiła w słupek. Za to w 80 minucie ŁKS skontrował. Piłkę przed polem karnym przejął Radionow i zdecydował się na strzał, zupełnie zaskakując bramkarza gości. Tuż przed końcem spotkania Mateusz Gamrot nie trafił do bramki bodajże z pięciu metrów. Wynik już się nie zmienił, a ŁKS wygrał zasłużenie.

ŁKS Łódź – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Jewhen Radionow 10, 80

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus ż – Pyrdoł (90′ Koprowski), Kocot ż (80′ Margol), Łuczak (65′ Gamrot) – Bryła ż (70′ Kujawa), Radionow.