Sokół nadal liczy się w grze o II ligę

Ewentualna strata punktów w Ząbkach pozbawiłaby zespół Sokoła Aleksandrów realnych szans na awans do II ligi. Nic więc dziwnego, że podopieczni Piotra Kupki zagrali z rezerwami mistrza Polski niezwykle zdeterminowani i w efekcie pokonali rywala 2:0 (2:0). Wygraną zapewnił Sokołowi duet – Kamil Żylski i Sebastian Kobiera oraz świetnie broniący w bramce Michał Brudnicki.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszedł Sokół i szybko udokumentował swoją przewagę. W 23. minucie pięknej urody bramkę zdobył Kamil Żylski. Piłka po jego uderzeniu z woleja otarła się jeszcze o słupek i wpadła do bramki. Pięć minut później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Kobiera.

Po zmianie stron Sokół nadal kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, ale Legia II kilka razy groźnie zaatakowała. Bardzo dobrze bronił jednak Michał Brudnicki. Aleksandrowianie dowieźli trzy punkty do końcowego gwizdka i czekają teraz na ruch prowadzących w tabeli RTS Widzewa Łódź i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Legia II Warszawa – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:2)
Bramki: Kamil Żylski 23, Sebastian Kobiera 28

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Szarpak – Kobiera ż, Bogołębski ż, Rogalski (90′ Pecyna), Chojecki (72′ Marciniak), Głowiński (81′ Sarafiński) – Żylski (78′ Kmak)