Gatta Active już bardzo blisko srebra

Wielki mecz Gatty Active Zduńska Wola. Wicemistrzowie Polski w futsalu wygrali w poniedziałkowy wieczór wyjazdowy mecz z Clearexem Chorzów 2:0 (1:0) i utrzymali drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Mają jednak tylko dwa punkty przewagi nad FC Toruń. Losy srebra rozstrzygną się więc w ostatniej kolejce, którą zaplanowano na 27 maja.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Gatty. Już w 6. minucie Michał Marciniak, strzałem spoza pola karnego, zmusił do kapitulacji bramkarza miejscowych. Potem Arkadiusz Szypczyński zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Clearexu. W pierwszej połowie jeszcze Daniel Krawczyk mógł trafić do siatki gospodarzy, ale zmarnował dobrą sytuację.

W drugiej połowie Gatta nadal grała dobry mecz. Daniel Krawczyk nie trafił jednak do bramki z najbliższej odległości. Pod koniec meczu gospodarze grali już z lotnym bramkarzem, co zresztą drużyna gości wykorzystała, strzelając gola. Bramkę zdobył Michał Szymczak strzałem do pustej bramki z własnej połowy boiska.

Ponadto w grupie mistrzowskiej Futsal Ekstraklasy FC Toruń wygrał z Red Dragons Pniewy 5:1, Piast Gliwice uległ Rekordowi Bielsko-Biała 2:8. W ostatniej kolejce Gatta gra w Bielsku-Białej. FC Toruń w Gliwicach, a Red Dragons z Clearexem.

Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola 0:2 (0:1)
Michał Marciniak 6, Michał Szymczak 40

Gatta Active: Słowiński, Miłosiński – Olczak, Khaniukow, Milewski, Krawczyk, Marciniak, Och, Szymczak, Pautiak, Szypczyński.