Widzew nad Bałtykiem

Widzew Łódź wygrał z drugoligowym Bałtykiem Gdynia 4:0 (3:0) w pierwszym tej zimy spotkaniu sparingowym, które zostało rozegrane na sztucznym boisku Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. Widzewski zespół zagrał na dwa składy, z których raczej trudno jeden wskazać jako przymiarka do podstawowej jedenastki.

Na boisku pojawili się wszyscy czterej nowi zawodnicy (po dwóch w każdej części meczu), natomiast nie zagrał testowany gruziński pomocnik.

Od początku meczu przewagę na boisku miał Widzew. Bramki zaczęły jednak padać dopiero tuż przed przerwą. W 38. minucie Piotr Kuklis zagrał na prawą stronę do Ugo Ukaha, ten dośrodkował w pole karne, a tam z bliska bramkarza Bałtyku pokonał Piotr Grzelczak. Zanim piłkarze obu drużyn zeszli na przerwę, było już jednak 2:0. Cztery minuty po pierwszym golu, drugiego dołożył Tomasz Lisowski, który skierował do siatki piłkę zagraną przez Kuklisa. Trzeciego gola zdobył Sebastian Radzio, przy asyście Rafała Grzelaka.

Po przerwie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka i choć także była wyraźnie lepsza od drugoligowców, to nie zdołała już wbić im aż tylu goli. Jedyną w tej odsłonie bramkę zdobył Darvydas Sernas, który w 79. minucie wykorzystał błąd bramkarza Bałtyku i sprytnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. W tej części gry swoje okazje na bramki mieli również Velibor Durić oraz Riku Riski, ale je zmarnowali.

0:1 Grzelczak (38)
0:2 Lisowski (42)
0:3 Radzio (44)
0:4 Sernas (79)

Składy:
Widzew: Kaniecki (46, Pytkowski), Ukah (46, Ben Radhia), Bieniuk (46, Madera), Straton (46, Szymanek), Lisowski (46, Dudu), Grischok (46, Budka), Grzeszczyk (46, Riski), Kuklis (46, Panka), Grzelak (46, Zigajevs), Radzio (46, Durić), Grzelczak (46, Sernas).

Źródło: widzewiak.pl