Brunatni nie wykorzystali gry w przewadze

Drużyna PGE GKS Bełchatów niepokonana w tym sezonie w II lidze. W sobotę zespół prowadzony przez trenera Artura Derbina zremisował w Radomiu z faworyzowanym Radomiakiem 1:1, choć prowadził do przerwy 1:0 i przez około 80 minut grał z przewagą jednego zawodnika. Gola dla miejscowych strzelił były piłkarz Zawiszy Rzgów, Brazylijczyk Leandro Rossi.

Już w 11 minucie czerwoną kartką upomniany został bramkarz miejscowych Artur Haluch. Bełchatowianie mieli więc przed sobą 80 minut gry w przewadze. Stworzyli sobie nawet kilka okazji bramkowych, ale swego dopięli dopiero na cztery minuty przed przerwą. Gola strzelił Patryk Mularczyk.

Gospodarze wyrównali w 62. minucie, a bramkę z rzutu karnego zdobył Leandro Rossi. W 71. minucie ten sam zawodnik zmarnował znakomitą okazję na zdobycie drugiego gola. W opinii obserwatorów remis jest wynikiem sprawiedliwym i nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Radomiak Radom – PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
Bramki: Leandro Rossi- 62 karny – Patryk Mularczyk 41

PGE GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek – Stolarczyk (30′ Biel), Czajkowski ż, Ryszka ż, Mularczyk ż (68′ Setla), Thiakane – Bartosiak ż (88′ Tylec).