Orkan Buczek nie przestraszył się spadkowicza

Czwartoligowe derby okręgu sieradzkiego na remis. Orkan Buczek, mimo braku kilku piłkarzy, zawiesił wysoko poprzeczkę spadkowiczowi z III ligi i zremisował z Wartą Sieradz 1:1 (1:0). Liczna grupa kibiców obejrzała bardzo emocjonujące zawody, w których nie brakowało walki i męskiej gry. Na bramkę Grzegorza Kowalskiego odpowiedział Przemysław Nawrocki.

Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Warty. Już w 3. minucie Dawid Przezak mógł zaskoczyć Michała Chachułę, ale strzał przewrotką okazał się minimalnie niecelny. Następnie gra się wyrównała, a w ostatnim kwadransie niespodziewanie do głosu doszedł zespół Tomasza Kmiecika. W 40. minucie trybuny oszalały. Piękną główką popisał się Grzegorz Kowalski i Orkan objął prowadzenie. Gospodarze mogli pójść za ciosem. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy mieli jeszcze okazje, ale zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli przyjezdni. Orkan nastawił się na grę z kontry. W 65. minucie do remisu, strzałem głową, doprowadził Przemysław Nawrocki. W końcówce obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. Podział punktów zasłużony, a Orkanowi za walkę w osłabionym składzie należą się duże brawa.

Orkan Buczek – Warta Sieradz 1:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Kowalski 40 – Przemysław Nawrocki 65

Orkan: Chachuła – Niciak, Matuszczyk, Sławiński, Liśkiewicz (69′ Michalski) – Dolot, Kowalski, Puchalski (81′ Wojtczyk), Siewiera, Serafinowicz (70′ Miedwiediew) – Burski

Warta: Kazimierczak – Pawlak ż, Bartłoszewski, Jaworski, Mitek – Nawrocki, Składowski, Płaneta (60′ Zawodziński), Filipiak, Przezak – Marcin Kobierski (66′ Patora)

Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz). Widzów: 600