Siedlce zdobyte, Widzew liderem II ligi!

Widzew Łódź pokonał w Siedlcach Pogoń 1:0 (1:0) i awansował na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli. Zwycięskiego gola dla drużyny trenera Radosława Mroczkowskiego strzelił Dario Kristo w 37. minucie. W drugiej połowie Pogoń miała szansę na wyrównanie, ale Patryk Wolański obronił rzut karny. Nie dał się również pokonać w nerwowych ostatnich minutach.

Pierwsza połowa była wyrównana. Bramkowe sytuacje stworzyła zarówno Pogoń jak i Widzew. Skuteczniejsi byli jednak piłkarze Radosława Mroczkowskiego. W 37. minucie, po zamieszaniu podbramkowym, piłkę do bramki skierował Dario Kristo. Tuż przed przerwą mogło być 1:1, ale strzał Piotra Marcińca przeleciał nad bramką Patryka Wolańskiego.

W drugiej połowie Widzew miał swoje okazje na podwyższenie wyniku, ale w 79. minucie zadrżały serca czterokrotnych mistrzów Polski. Sędzia podyktował rzut karny za problematyczny faul Mikołaja Gibasa. Na szczęście Wolański wytrzymał wojnę nerwów, a niefortunnym strzelcem okazał się Adam Mójta. Jeszcze w końcówce zagotowało się pod bramką Widzewa, ale Wolański nie dał się pokonać. Tym samym Widzew wraca do Łodzi ciesząc się podwójnie – ze zwycięstwa i z fotela lidera. Gratulujemy!

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Dario Kristo 37

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Wełna ż – Michalski (61′ Kamiński), Kristo (82′ Paulius), Gibas ż (84′ Pięczek), Banaszak (65′ Świderski), Gutowski ż – Mihajlević