AKTUALNOŚCI
Piłkarki UKS SMS Łódź na zgrupowaniach

Dopiero 13-14 października wznowi rozgrywki Ekstraliga piłkarek. Trzytygodniowa przerwa jest spowodowana zgrupowaniami reprezentacji seniorskiej oraz U-19 i U-17. Z UKS SMS Łódź trenowanego przez Marka Chojnackiego powołane zostały: Kasandra Parczewska i Olga Zubczyk (na zdjęciu) do pierwszej reprezentacji oraz Paulina Filipczak, Klaudia Jedlińska i Oliwia Szperkowska do U-19.

To właśnie przez zgrupowanie kadry U-19 jest trzytygodniowa przerwa. Młode zawodniczki to podstawa wielu zespołów Ekstraligi, a reprezentacja w tej kategorii wiekowej ma do rozegrania w Holandii trzy spotkania I rundy eliminacji mistrzostw Europy: z Białorusią, Albanią i gospodyniami.  Z pierwszą reprezentacją od poniedziałku przebywają Parczewska i Zubczyk. W czwartek powinny zadebiutować w biało-czerwonych barwach przeciwko Estonii w Tallinie. Jest szansa, że zagrają także w drugim towarzyskim meczu przeciwko Irlandii w Ostródzie zaplanowanym na przyszły wtorek.

Z kadrą U-17 przebywa pięć piłkarek SMS: Adriana Achcińska, Alicja Sokołowska, Katarzyna Kałużna, Wiktoria Zieniewicz i Paulina Oleksiak. Młode Polki w najbliższy czwartek rozpoczną I rundę eliminacji mistrzostw Europy meczem ze Słowacją w Starogardzie Gdańskim. Następnie zmierzą się z Litwą i Szkocją (7 i 10 października w Malborku).

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o