Lider IV ligi pokazał moc w Działoszynie

Piłkarze RKS Radomsko, którzy otwierają czwartoligowa tabelę, pokazali moc w Działoszynie. Podopieczni trenera Rafała Ozgi pokonali miejscową Wartę aż 5:1 (2:0). Radomszczanie wygrali spotkanie 13. kolejki rundy jesiennej zasłużenie, bo przez większą część meczu byli zespołem zdecydowanie lepszym. Warto jednak dodać, że od 55 minuty Warta grała w osłabieniu.

Goście objęli prowadzenie w 36. minucie. Piłkarze i kibice Warty byli jednak zdania, że sędzia nie powinien gola uznać, bo jego strzelec był na spalonym. Tuż przed końcem pierwszej połowy Krystian Wojtczak wykorzystał rzut karny i RKS prowadził już 2:0. Po zmianie stron zespół gości przeważał już zdecydowanie i przewagę udokumentował trzema bramkami. Miejscowych stać było jedynie na honorowe trafienie. RKS wspierała w Działoszynie liczna grupa kibiców.

Warta Działoszyn – RKS Radomsko 1:5 (0:2)
Bramki: Grzegorz Sośniak 85 – Krystian Wojtczak 36, 42, rzut karny, Adrian Pluta 56, Paweł Baraniak 58, Adam Saktura 74

Warta: Łatka – Ocimek cz, Bartoszek (75′ Pałyga), Lisowski, Zawieja (75′ Sośniak) – Korbela, Marchewka, Jardel Cruz, Porochnicki (65′ Krysiak) – Stolarczyk, Boras (65′ Bąkowicz)

RKS: Baranowski – Pluta, Klepczyński, Sadziński (60′ Michnicki), Baraniak (82′ Balcerzak) – Lewacki (78′ Perliński), Michalak, Tall (75′ Gloc), Wojtczak (65′ Banasiak) – Jura (75′ Kowalski), Saktura.