Trzecia wygrana ŁKS Łódź przy alei Unii

W poprzednim sezonie ŁKS Łódź nie potrafił znaleźć sposobu na GKS Jastrzębie. W meczach o drugoligowe punkty łodzianie przegrali 0:1 i zremisowali 1:1. W sobotę podopieczni trenera Kazimierza Moskala pokonali jastrzębian na swoim boisku 2:0 i była to ich trzecia w tym sezonie wygrana na stadionie przy alei Unii 2. Dzięki trzem punktom łodzianie pozostali w czołówce pierwszoligowej tabeli.

Miejscowi rozpoczęli odważnie i już w 12. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Łukasz Piątek trafił w słupek. Potem obrońcy GKS zablokowali strzał Dani Ramireza.
Po zmianie stron ŁKS przycisnął i w końcu dopiął swego. Będący ostatnio w dobrej formie Rafał Kujawa strzelił celnie głową nie do obrony. Goście odpowiedzieli strzałem w słupek Farid Aliego. W 82 minucie w polu karnym gości sfaulowany został Artur Bogusz i sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych. Do piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz i pokonał bramkarza Jastrzębia. Po tym ciosie przyjezdni już się nie podnieśli. ŁKS natomiast nie forsował tempa i wynik meczu nie uległ zmianie.

ŁKS Łódź – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Kujawa 59, Maksymilian Rozwandowicz 82-rzut karny

ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński ż (78′ Juraszek ż), Widejko – Pyrdoł, Piątek, Bielak, Łuczak – Ramirez (89′ Kostyrka), Kujawa (72′ Radionow)