Mecz Przyjaźni dla Widzewa Łódź

Lider drugoligowej tabeli Widzew Łódź nie zwalnia tempa i mknie po mistrzostwo jesieni. W sobotni wieczór podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego pokonali na wyjeździe chorzowski Ruch 3:1 (3:0). To był zaprzyjaźnionych klubów i dlatego też kibice prowadzili wspólny doping. Zdecydowanie więcej radości mieli po meczu fani czterokrotnego mistrza Polski.

Mecz rozpoczął się wybornie dla gości. Marek Zuziak wykorzystał dokładne dośrodkowanie Daniela Mąki w pole karne i wepchnął piłkę do siatki. Kilka minut później miejscowi przegrywali już 0:2. Tym razem do bramki Ruchu trafił Konrad Gutowski. W ostatniej akcji pierwszej połowy Daniel Świderski strzelił trzeciego gola dla Widzewa.

Po zmianie stron mecz nie był już tak atrakcyjny. Łodzianie, mając korzystny wynik, kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Miejscowi kibice mieli jednak swoją chwilę radości, bo w 72. minucie samobójczego gola strzelił Marcin Kozłowski.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 1:3 (0:3)
Bramki: samobójczy 72 – Marek Zuziak 3, Konrad Gutowski 9, Daniel Świderski 45+2

Widzew: Wolański – Kozłowski ż, Sylwestrzak, Zieleniecki, Wełna – Zuziak ż (70′ Kamiński), Gibas, Kazimierowicz, Gutowski (89′ Pięczek) – Mąka (84′ Michalski), Świderski (77′ Banaszak).