Bardzo ważna wygrana Lechii w Ząbkach

Lechia Tomaszów nadal w grze o tytuł mistrza jesieni w III lidze (grupa I). Wicelider tabeli pokonał w Ząbkach rezerwową drużynę Legii Warszawa 2:1 (2:1) po bramkach Bartłomieja Maćczaka i Kamila Szymczaka. Wiele wskazuje, że o pierwszym miejscu na półmetku zdecyduje spotkanie pomiędzy Lechią i Sokołem Aleksandrów. To będzie prawdziwy szlagier.

Spotkanie rozpoczęło się od żywiołowych ataków Lechii i już w 3. minucie Bartłomiej Maćczak dał prowadzenie drużynie Bogdana Jóźwiaka. Chwilę później ten sam piłkarz mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Legii II. W odpowiedzi gola strzeliły rezerwy mistrza Polski. Mateusz Awdziewicz musiał wyjmować piłkę z bramki po trafieniu Michała Bajdura. Tuż przed przerwą na uderzenie z siedemnastu metrów zdecydował się Kamil Szymczak i po chwili utonął w objęciach kolegów.

Po zmianie stron Lechia kontrolowała przebieg meczu. Legioniści próbowali swojej szansy, ale bez zarzutu spisywała się defensywa na czele z dobrze dysponowanym Awdziewiczem. Do końca spotkania już nic się nie zmieniło i tomaszowianie mogli cieszyć się po ostatnim gwizdku z kompletu punktów. Nadal tracą dwa punkty do Sokoła, z którym zagrają 18 listopada mecz ostatniej kolejki rundy jesiennej.

Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów 1:2 (1:2)
Bramki: Michał Bajdur 13 – Bartłomiej Maćczak 3, Kamil Szymczak 45

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran, Walasek ż, Żmuda – Rozwandowicz, Bocian, Szymczak (79′ Efir), Golański, Mirecki (90′ Kolasa) – Maćczak